Inspektor nieruchomości

Kim jest inspektor nieruchomości

Inspekcja domu lub mieszkania to badanie stanu nieruchomości w formie podstawowej. Zwykle ma to miejsce w związku ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości oraz jej wynajmu.
Inspektor domowy ocenia podstawowy stan nieruchomości, w tym jej systemy grzewcze i chłodnicze, instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, wodno-kanalizacyjne, a także niektóre kwestie przeciwpożarowe i bezpieczeństwa. Ponadto inspektor domu będzie szukał dowodów uszkodzeń spowodowanych owadami, wodą lub ogniem lub innych problemów, które mogą wpłynąć na wartość nieruchomości .

Kluczowe wnioski

  • Inspekcja domu to sprawdzenie bezpieczeństwa i aktualnego stanu nieruchomości, , z różnymi systemami (elektrycznymi, wodno-kanalizacyjnymi i nie tylko). Wykonuje się dokumentację fotograficzną
  •  Kupujący organizuje i płaci za inspekcję nieruchomości i w zależności od swoich ustaleń – może zdecydować się na zamknięcie, renegocjację ceny sprzedaży, zażądanie naprawy lub anulowanie umowy sprzedaży.
  • Inspekcja domu to nie to samo, co wycena domu, która jest wymagana i planowana przez pożyczkodawcę w celu ustalenia wartości nieruchomości, na którą kupujący ubiega się o kredyt hipoteczny.
  •  Przy wycenie nieruchomości do celów inwestycyjnych inspekcja domu jest jedną z wielu branych pod uwagę zmiennych.

OFERTA
Nieruchomość do 85 m2 – 750 zł.
Nieruchomość od 86 m2 – 120 m2 1000 zł.
Nieruchomość od 121 m2 – 170 m2 1500 zł.
Nieruchomości powyżej 171 m2 2100 zł.

Call Now Button